تبلیغات
وبلاگ آموزشی و بهترین کتاب کامپیوتری تا موفقیت

وبلاگ آموزشی و بهترین کتاب کامپیوتری تا موفقیت

نابود شد کسی که ارزش خود را ندانست. (حضرت علی ع)

در متن زیر خلاصه ای از رازهای موفقیت که حاوی مضامین مثبت اندیشی، تلقین های مثبت، تصورهای مثبت و .. که هر انسانی می تواند با پیروی از آنها زندگی موفق تری داشته باشد.

همه ما با نیروی کاملاً یکسانی زندگی میکنیم. با یک قانون: قانون جاذبه.

این قانون میگوید: هرچیزی را که وارد زندگیمان میشود را خودمان جذب کرده ایم.تمام چیزهایی را که در ذهنمان می گذرد را خودمان جذب میکنیم. قانون جاذبه اهمیتی نمیدهد که شما چه چیزی را میخواهید و چه چیزی را نمیخواهید. حتی وقتی به چیزی فکر میکنید یا نگاه میکنید که آن را نمیخواهید و با آن مخالفت میکنید آن را به طرف خودتان جذب میکنید. در آن موقع قانون جاذبه در حال عمل است.

هر چیزی را چه ببینید چه به خاطر آورید و چه تصور کنید ، هر چیزی که روی آن متمرکز شوید را به سوی خود جذب میکنید. و هرگاه این تمرکز همراه با احساسات شدید باشد جذب آن سریعتر خواهد بود.

مراقبت از افکار کار سختی به نظر میرسد اما احساساتمان به ما کمک میکند کهت بفهمیم که به چه فکر میکنیم. هرچه موقع فکر کردن احساس بهتری داشته باشید این احساس خوب باعث میشود که جهتگیری شما در زندگی بهتر باشد و در زندگی روزمره افکاری را پدید می آورید که زندگی بهتری را در آینده برایتان رقم میزند.

هر چه احساس بهتری داشته باشید چیزهای خوب را بیشتر جذب میکنید که باعث میشود بالاتر و بالاتر بروید.

به یک چیز زیبا فکر کنید. به یک موسیقی زیبا گوش کنید تا احساس خوبی پیدا کنید. وقتی نسبت به چیزی احساس عشق میکنید آن احساس اینقدر بزرگ است که میتواند برایتان خوشبختی را به ارمغان بیاورد.

چرچیل: شما جهان خود را می سازید همانطور که در آن پیش میروید.

زندگی می تواند کاملاً رؤیایی باشد و اینطور خواهد بود اگر شما از این راز استفاده کنید.

جهان هستی مثل غول چراغ جادوست. غول چراغ جادو فقط میگوید: فرمانبردارم سرورم و همیشه فقط همین حرف را تکرار میکند. پس کافیست که شما فقط آن چیزی را که دوست دارید طلب کنید تا غول چراغ جادو به شما بگوید فرمانبردارم سرورم و خواسته تان را برآورده کند. پس اگر دانسته یا ندانسته در مورد چیزی که نمیخواهید یا دوست ندارید ، حرف بزنید یا گله و شکایت کنید یا احساس ناراحتی کنید غول چراغ جادو باز هم میگوید:فرمانبردارم سرورم و همان رابرایتان فراهم میکند.

آرزو کن ، بطلب ، ایمان داشته باش ، دریافت کن.

آن چیزی را که میخواهید طلب کنید.( اکثر ما به خودمان اجازه نمیدهیم آن چیزی را که واقعاً دلمان میخواهد طلب کنیم.) کائنات به افکارشما پاسخ میدهد. برای دریافت شما باید خودتان را با آن چیزی که میخواهید همجهت کنید یعنی قدردان باشید و برای دریافت آن شور و اشتیاق داشته باشید.

اکثر افراد افکارشان را به عکس العمل نشان دادن به چیزی که وجود دارد صرف میکنند.(اگر به آن چیزی که هست نگاه کنید و حتی اگر آن را نخواهید یا از آن ناراضی باشید)و به آن فکر کنید، قانون جاذبه دوباره همان چیز را به شما میدهد.

بودا: هر آنچه هستیم نتیجه افکاری است که داشته ایم.

اگر به جای شکایت برای چیزهایی که دارید قدردانی کنید احساس بهتری پیدا میکنید و این باعث جذب چیزهای بهتری به سمتتان میشود.

وقتی چیزی را تجسم میکنید آن را پدید می آورید. پس موقع تجسم همیشه روی نتیجه پایانی متمرکز شوید. وقتی خود را در موقعیتی که دوست دارید تصور میکنید ، دیگر احساس نمیکنید که به آن چیز نیاز دارید بلکه احساس میکنید که آن چیز را دارید و آن احساس باعث مشود که کائنات همان موقعیت را برایتان پدید آورد.

اگر به دنبال حس لذت درونی ، بینش درونی و آرامش درونی بروید بقیه چیزها برایتان پدیدار میشود.

شما تنها کسی هستید که زندگیتان را می آفرینید چون هیچ کس دیگر نمیتواند برای شما فکر کند.این کار تحت کنترل خود شماست. اگر چیزی را که می بینید ٬ میخواهید در مورد آن بنویسید ، راجع به آن با دیگران حرف بزنید ، به آن فکر کنید و روی آن تمرکز کنید ولی اگر آنرا نمیخواهید در موردش با کسی حرف نزنید ، توجهتان را منحرف کنید.

کارل لی یونگ: با هر چه مقابله کنید ایستادگی میکند.

منابع بیشتری از آنچه که ما بخواهیم وجود دارد. بیشتر از آن چیزی که تصور کنیم خوبی ، عشق ، لذت و… هست که به همه برسد. اگر میگوییم دچار کمبودیم به خاطر آن است که بینش خود را گسترش نمیدهیم.

اگر جز بهترین را نپذیرید اغلب اوقات همان بهترین را دریافت میکنید.

آیا نتایجی را که به حال گرفته اید شایسته شما هستند؟

هنری فورد: چه فکر کنید که میتوانید و چه نمیتوانید در هر صورت حق با شماست.

ما منبع بی پایانی هستیم از احتمالات قابل ظهور و قدرت خداگونه ای برای عینیت بخشیدن به خواسته هایمان داریم.

هدف اصلی زندگی احساس و تجربه لذت است. شادی درونی جوهره موفقیت است. به دنبال خوشی خودتان بروید. خودتان را با چیزهایی که آرزو دارید تصور کنید.

دوک النیگتون: اگر چیزی دلم را نلرزاند هدفم نیست.

تصمیم بگیرید که چه میخواهید بعد روی آن تمرکز کنید. این فرآیند خلقت است. از لحظه ای که شروع میکنید به درست فکر کردن چیزی وجود دارد که شما را هدایت میکند و جهت را نشان میدهد.

بخواهید بهترین باشید. با لذت زندگی کنید. هیچ چیز از گذشته شما نمیتواند حق ویژه زندگی شاد شما را انکار کند و هیچ چیز در آینده نمیتواند به غیر از لذت و شادی را برایتان به ارمغان بیاورد.

یاد بگیرید فقط عالیترینها و بهترین ها را در تجارب و امور روزمره پیدا کنید. آنها را بارور کنید ، در موردشان فکر کنید بعد منتظر ادامه و وقوع آنها باشید.

چیزی نیست که شما بخواهید انجام بدهید بجز همان چیزی که خودتان میخواهید انجام بدهید
در راه عملی شدن قانون جذب را عنوان کنم. این 3 مانع را باید بشناسید و یاد بگیرید که چگونه از آنها عبور کنید.

1-       محیط منفی و دوستانی که نگرش شما راندارند

همه ی ما به شکلی از اطرافیان منفی باف خود رنج می بریم. کسانی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم ما را عقب نگه می دارند. به عبارتی دیگر می خواهند ما را در سطح خودشان نگه دارند.
به همین خاطر است که اگر با دوستان نزدیک خود درباره ی رویا ها و ماجراجویی های خود صحبت کنید، همیشه ساز مخالف کوک می کنند وشکست شما را پیش بینی می کنند. وقتی هم که شروع به یادگیری کاری جدید کنید و در اول نتیجه ای نگیرید، آن ها آنجا آماده هستند که با کمال میل دوباره سراغتان بیایند و به خاطر تلاشتان  شما را تحقیر کنند.
و این فقط درباره ی دوستان بود. خیلی از اوقات پدر و مادر ما نیز به طور ناخواسته مانع پیشرفت واقعی ما می شوند. آنها می خواهند ما آنچه بشویم که خود آنها برایمان می خواهند، در حالیکه هیچ کس به جز خود ما نمی داند که واقعاً چه می خواهیم.
برای این که شما از قانون جذب "همیشه " و "همه جا " نتیجه بگیرید، باید محیط اطرفتان را جوری انتخاب کنید که همیشه باورهای مثبت شما راتقویت کنند. باید آدم های ضعیف و شکست خورده را از خودتان دور کنید و به دنبال رفاقت با آدم هایی باشید که از خودتان جلوتر هستند.
همینطور باید مرتب خوراک فکری مثبت وارد ذهنتان کنید. به همین خاطر است که من برای اعضای سایت خودم خبرنامه های رایگانی می فرستم که مرتب آن ها را درمسیر رسیدن به اهدافشان به جلو هل دهد. قانون جذب متاسفانه مثل یک راه حل "یک بار مصرف" نیست. باید دائماً از آن استفاده کنید.
و زمانیکه شما به تدریج محیط اطراف خود را پر از آدم های مثبت کنید، انجام این کار راحت تر هم می شود، چون خود آن افراد به شما کمک می کنند که از مسیرتان منحرف نشوید

2-       تضاد های درونی شما یا همان "هدف کثیف"

این مورد، یکی از محبوترین موانع خودم است. چون خودم سالها با آن درگیر بوده ام و هنوز هم گاهی اوقات با آن روبرو می شوم، اما لااقل الان می دانم که چطور باید این مانع سخت را به آسانی پشت سر بگذارم.
"هدف کثیف" یعنی اینکه شما هدفی را انتخاب کرده اید، مثلاً می خواهید وزن کم کنید تا به اندام زیبا دست یابید، اما در عین حال بخشی از وجودتان در برابر شما قرار می گیرید و با خواسته ی شما می جنگد.
دلیل این مشکل آن است که گاهی از اوقات اجزای درونی ما، منافع متضادی با هم پیدا می کنند.
مثلا فرض کنید که شما سالها وقت صرف لاغر کردن خودتان کرده باشید، کلی پول خرج کرده و نهایتاً نتوانسته باشید که به طور دائمی لاغر شوید. کم کم این تصور در شما شکل می گیرد که شاید اصلاً بدن شما قابل لاغر شدن نیست و هیچ راه حلی برای مشکل شما نباید در دنیا وجود داشته باشد. حال فرض کنید که من با متدی ساده و ابتدایی، بدون نیاز به رژیم، قرص و روش های پیچیده به شما کمک کنم که به طور دائمی لاغر شوید. شما متد من را در پیش می گیرید و شروع به وزن کم کردن می کنید. این، خواسته ی بخشی از وجودتان که می خواست زیبا شود را برآورده می سازد. اما در عین حال یک تضاد درونی را نیز در شما به وجود می آورد.
از آنجا که متد من بسیار ساده و ابتدایی است، بخشی از وجود شما پس از دیدن نتایج آن حس میکند که درمقایسه با روش های گران قیمت پیچیده ای که در گذشته امتحان کرده اید، سادگی متد من به نوعی تحقیر کننده است. یعنی بخشی دیگر از وجود شما فکر می کند برای اینکه یک متد جدید در لاغر کردن شما موثر باشد، باید الزاما "پیچیده تر" باشد، و گر نه شما احساس خواهید کرد که در گذشته باهوش نبوده و وقتتان را هدر داده اید، در حالیکه راه حل سالم  و ساده ای جلوی چشمتان بوده.
اینجاست که بخش دیگر شما شروع به مقاومت می کند و کاری می کند که در روش جدید من نیز شکست بخورید وبعد با خیال راحت سرجای قبلی بنشیند و بگویید "آخ!... دیدی گفتم این روش لاغری هم جواب نمی ده؟! من راه های سخت تر از این رو امتحان کردم!" 
در این حالت من اصطلاحاً شما را دچار"هدف کثیف" می دانمیعنی شما به طور همزمان دو هدف متضاد را دنبال می کنید.
و همه ی ما به شکلی از "هدف کثیف" رنج می بریم. مثلاً

·         دوست داریم که یک همسر زیبا و شایسته داشته باشیم اما در عین حال سالها تصور کرده ایم که فقط یک فرد ثروتمند می تواند همسری زیبا و شایسته داشته باشد، پس اگر شما وضع مالیتان خوب نیست، چگونه ممکن است که اصلاً به داشتن همسری زیبا فکر کنید؟ً!

(گوشتان رانزدیک بیاورید می خواهم رازی را برای شما بگویم: اگر در این دنیا فقط یک چیز وجود داشته باشد که برای بدست آوردنش نیاز به هیچ پولی ندارید، آن همان پیدا کردن همسری زیبا و شایسته هست! ای کاش همه چیز به آسانی آن بود...)

·         دوست داریم که کرور کرور ثروت و مال ومنال داشته باشیم اما از طرفی تصور می کنیم که رسیدن به پول آدم ها را بلااستثنا فاسد می کند و باید برای پولدار شدن تبدیل به آدم بدی شویم. و از آنجا که آدم های فوق العاده خوبی هستیم ترجیح می دهیم که زندگی بخورونمیری داشته باشیم ولی لااقل آدم های خوبی باقی بمانیم!

3-       ذهن نقاد شما

     از آنجا که در حال حاضر اکثر ما در محیطی پر از آدم های منفی  زندگی می کنیم و از طرفی به خاطر "اهداف کثیفی" که در طی سالها در درونمان شکل گرفته دیگرخودمن هم نمی دانیم که چه می خواهیم... بخشی از وجودمان به طور غیرقابل کنترلی قدرت یافته که من به آن "ذهن نقاد" می گویم.
"ذهن نقاد" آن بخشی از وجود شماست که همه چیز را آنالیز و تحلیل می کند و در همه چیز شک دارد!
"ذهن نقاد" ما گاهی از اوقات می تواند مفید باشد اگر بتوانیم کنترل شده از آن استفاده کنیم. اما در حال حاضر این ذهن نقاد است که کنترل زندگی ما را به عهده گرفته است. در حالیکه این را می نویسم به طور خاص یکی از دوستانم را به یاد می آورم که به طور مزمن دچار این مشکل بود. برایش مهم نبود که دیگران چه عقیده ای دارند، اما برایش مهم بود که با همه مخالفت کند!
ما دیگر به عالم و آدم شک داریم. تازه اینها به کنار، حتی به خودمان بیشتر از همه شک داریم!
روزی نیست که من چند ایمیل و نامه از خوانندگان سایتم دریافت نکنم که در متن آن خود را به شکلی منفی نقد نکرده باشند. خود را بی اراده نخوانند و بعد کلی سند و مدرک هم ارائه می کنند تا حرفشان را اثبات کنند: "من می توانم اثبات کنم که بی اراده ام چون..." 
حال تصور کنید که من حقیقتاً راه حل تمام مشکلات فعلی شما را در دو